الکترود ضد سایش یا الکترودهای سخت کاری سطحی یا هاردفیسینگ که آن‌ها را بیشتر با نام الکترود ضد سایش نیز می­‌شناسند برای سختکاری سطحی و بازسازی قطعات مختلف در صنایعی مانند سیمان، معدن، فولاد، کشاورزی و … استفاده می‌شوند.

در اکثر صنایع، قطعات فلزی وجود دارند که در معرض عوامل خارجی، مانند سایش، ضربه یا ترکیبی از آن‌ها قرار دارند. سایش ایجاد شده که می‌­تواند از عوامل فلز به فلز یا حتی از پارامترهای طبیعی و گیاهی مانند سنگ و خاک یا میزان اسید موجود در گیاهان یا حتی آب دریا ناشی شده باشد موجب تغییر ابعاد، ایجاد کندگی و کاهش کارایی قطعه فلزی می‌شود.

از آنجایی که جهت تعویض این قطعات نیاز به صرف هزینه‌های گزاف است؛ به‌منظور کاهش هزینه‌ها از عملیات سخت کاری سطحی یا هاردفیسینگ جهت تعمیر، بازسازی و افزایش عمر مفید قطعات استفاده می‌شود؛ در این روش با استفاده از ایجاد لایه ای سخت و مقاوم به سایش در سطح قطعه، عمر کاری قطعه افزایش می‌یابد.

برای آشنایی با کاربرد الکترود ضد سایش لطفاً کلیک کنید.

شرکت پاساکو با کادر تخصصی و فنی ماهر بخش تحقیق و توسعه با مدیریت آقاي دکتر ایمان ابراهیم زاده در خصوص مهندسی سطح و علم تریبولوژي آماده خدمت‌رسانی در مشاوره و توليد قطعات مقاوم به سایش مخصوصاً قطعات با روکش کاربید تنگستن و روکش‌کاری کاربید تنگستن است.

برای مشاوره رایگان و اطلاع از محصولات فرم درخواست تماس را تکمیل کنید
یا با ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۰۵۱۵۳۴۹

 

انواع الکترود ضدسایش

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً فرم زیر را تکمیل نمایید
تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.